http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_907/dsc_0480_t2.jpg20 listopada na hali sportowej przy ZS odbyła się V Spartakiada ph ,,Aktywniej Razem”. Wzięli w niej udział wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce. Patronat honorowy nad imprezą objął  Starosta Sokólski - Piotr Rećko, za co serdecznie dziękujemy.

Celem imprezy była integracja uczniów w różnym wieku, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, wdrożenie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, do współpracy i współzawodnictwa zespołowego oraz dostarczenie dzieciom radości.

Impreza rozpoczęła się niczym olimpiada - marszem przy hymnie spartakiady. Uroczystego otwarcia wspólnej zabawy, życząc niezapomnianych i wyjątkowych wrażeń sportowych dokonała  dyrektor SOSW p. Elżbieta Szomko, p. B Tur - prezes Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” i przybyli goście: pan Starosta Piotr Rećko, członek zarządu - Jerzy Białomyzy, dyrektor ZS Iwona Grzybowska.

Po części oficjalnej rozpoczęła się właściwa część spartakiady – zabawy sportowe. Zawodnicy mogli sprawdzić poziom swoich umiejętności sportowych i kondycję w wielu konkurencjach sprawnościowych: jazda na hulajnodze, tor przeszkód, skoki w workach, kręgle, celowanie do kosza, przeciąganie liny. Była też okazja do sprawdzenia się w sportach umysłowych: warcaby, domino, gry logiczne. Niewątpliwą atrakcją były dmuchańce zjeżdżalnia TUKAN, plac zabaw SPONGEBOOB, piłki bubblefootball, duży basen z piłeczkami. Chętni mogli skorzystać z artystycznego malowania twarzy i na chwilkę zmienić się w ulubioną postać z bajki.

W międzyczasie rozegrano też Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Ośrodka. Zwycięzcą okazał się niepokonany od trzech lat uczeń szkoły branżowej, a w jego ręce trafił okazały puchar. W tym dniu nie było przegranych, wszyscy bowiem czerpali radość i zadowolenie ze wspólnej aktywności ruchowej i otrzymali medale.

Po ciężkich zmaganiach zawodnicy zostali zaproszeni na obiad i słodki poczęstunek.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał cały sztab ludzi. Oprócz organizatorów byli to, nauczyciele i opiekunowie z SOSW, opieka medyczna, obsługa techniczna i wolontariusze. Ostatecznie można powiedzieć, że zawody przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze, a co najważniejsze na twarzach młodych sportowców, przez cały czas rywalizacji widniał uśmiech.

 

Szczególne podziękowania ślemy firmie SATO Sp. z o. o. Białystok - Tomaszowi Chalimoniuk, który po raz kolejny dofinansował organizację spartakiady. Dzięki firmie byliśmy w stanie zrealizować nasze plany.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy zorganizowaniu i prowadzeniu V Spartakiady: pani Dyrektor SOSW - Elżbiecie Szomko, pani Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” - B Tur, p. Dorocie Kozaczyńskiej, p. Elżbiecie Margielewicz, p. Lili Zajkowskiej, p. Katarzynie Zalewskiej, p. Julicie Nelke, p Zuzannie Szarkowskiej-Czeczko, pani Bożenie Marcińczyk i wolontariuszom z Zespołu Szkół w Sokółce, wszystkim nauczycielom, opiekunom z SOSW, obsłudze technicznej hali. Zdjęcia

Społeczność SOSW