https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_923/img_20191204_103847_t2.jpgW dniu 04.12.2019r. w SOSW w Sokółce odbył się WIELKI POKAZ MODY w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Impreza została objęta honorowym patronatem Starosty Sokólskiego p. Piotra Rećko i Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego p. Elżbiety Szomko. Do udziału w pokazie zgłosiło się 7 sokólskich Placówek: Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 5, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkół w Sokółce, Zespół Szkół Zawodowych wraz z organizatorem Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym. 24 projektantów zaprojektowało swoje stroje na 60 modelkach i modelach.

Celem dzisiejszej uroczystości było ukazanie pełnego, aktywnego udziału osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i kulturalnym, oraz zrównanie szans uczniów sprawnych i niepełnosprawnych w różnych formach życia uczniowskiego i społecznego.

Na pokazie zobaczyliśmy modę zarówno Haute couture, Pret-a-porter, ujrzeliśmy klasyczną elegancję, styl Vintage i Glamour, stroje codzienne, odrobinę awangardy i nonszalancji, nie zabrakło stylu sportowego, a królował Street Fashion.

Uczestnicy prezentowali swoje stroje na specjalnie przygotowanym w tym celu profesjonalnym wybiegu, w indywidualnie dobranej do stroju oprawie muzycznej. Zdjęcia

Organizatorzy Wielkiego Pokazu Mody :

Oliwia B.Bilmin

Grażyna Tymoszuk

Marta Kawrygo- Leonowicz