http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_925/dsc_0890_copy.jpgCicha noc, święta noc

Pokój niesie ludziom wszem,

A u żłóbka Matka Święta

Czuwa sama uśmiechnięta

Nad dzieciątka snem.

 Zbliża się koniec adwentu. Niedługo wyczekiwane przez wszystkich święta Bożego Narodzenia. W dniu 19.12.2019r. wszyscy pracownicy Ośrodka, uczniowie i zaproszeni goście zgromadzili się aby świętować narodzenie Pana Jezusa.

Spotkanie rozpoczęła Pani dyrektor Elżbieta Szomko od złożenia życzeń wszystkim obecnym. Życzenia łask Bożych popłynęły także z ust ks. Proboszcz Bogusława Urbana. Swoje życzenia Wesołych Świat złożyła też przedstawicielka władz samorządowych

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie jasełkowe. Uczniowie Ośrodka wcielili się w role pasterzy, aniołków, króli, Józefa i Maryję przybliżyli wszystkim wydarzenia, które rozegrały się ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem. Podczas „Jasełek” wszyscy włączyli się do wspólnego śpiewania kolęd.

Następnie w odczytano fragment z Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa. Ksiądz proboszcz zainicjował wspólną modlitwę, po której nastąpiło dzielenie się opłatkiem. Potem rozpoczęła się uroczysta kolacja, na której nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw.

Najbardziej wyczekiwanym przez uczniów punktem wieczerzy wigilijnej była wizyta świętego Mikołaja. Jak co roku święty nikogo nie zawiódł. Dla każdego miał życzliwe  słowo, żart, mówił wierszem. Obdarował uczniów prezentami. Święty Mikołaj pamiętał też o dorosłych pracownikach Ośrodka i zaproszonych gościach. Każdy otrzymał drobny upominek.

Całej uroczystości towarzyszył dźwięk kolęd, które rozbrzmiewały podczas całego spotkania.

Narodził się Jezus Chrystus,

Bądźmy weseli,

Chwałę Mu na wysokości nucą Anieli:

Gloria, gloria In excelsis Deo!

Niech wigilijny wieczór oraz

Święta Bożego Narodzenia upłyną w szczęściu i radości

A maleńki Jezus błogosławi w każdy dniu Nowego Roku

 

Zapraszamy do obejrzenoia zdjęć

 Małgorzata Zajczyk