http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_931/56_t2.jpg „Zawsze dostrzegaj tych,

którzy potrzebują Twojej pomocy…”

12.12.2019r. rozpoczęła się III edycja zimowej akcji charytatywnej: „Pomagajmy… I Ty zostań św. Mikołajem” zainicjowana i kontynuowana przez nauczyciela przedmiotów zawodowych gastronomicznych - p. Bożenę Mróz wraz z klasą I-II-III Branżowej Szkoły I Stopnia SOSW w Sokółce. Hasło tegorocznej akcji to: „Pomoc Karolowi”. Karol – to uczeń naszej klasy, który potrzebuje wsparcia finansowego na zabiegi rehabilitacyjne kończyn dolnych.

Akcja charytatywna była przeprowadzona za zgodą Pani Dyrektor Ośrodka – Elżbiety Szomko i matki chłopca, która bardzo się z tego pomysłu ucieszyła. Była dumna, że wychowawca klasy wraz z uczniami podjął taką inicjatywę na rzecz jej syna.

„Prosimy!!! Przyłącz się do zimowej akcji dobroczynnej: „I Ty zostań św. Mikołajem” pod hasłem: „Pomoc Karolowi”. Uczeń ze szkoły branżowej potrzebuje wsparcia finansowego na zabiegi rehabilitacyjne!!! Prosimy – kup kawałek ciasta i wesprzyj datkiem!!! Za wszelką pomoc finansową serdecznie dziękujemy!!!”. Afisz tej treści umieściliśmy w widocznych miejscach naszej szkoły.

Planując tę akcję młodzi kucharze już dzień wcześniej tj. 11.12.19r. na zajęciach praktycznej nauki zawodu upiekli „szarlotkę z budyniem”, by 12.12.2019r. ją sprzedawać na terenie naszej szkoły pracownikom pedagogicznym, niepedagogicznym, dzieciom i ich rodzicom.

Kucharze ubrani w białe fartuchy, czepki i czapki Mikołaja, z tacą pysznego ciasta rozpoczęli wędrówkę po klasach. Pracownicy nie szczędzili grosza, wiedząc, że zbieramy na szczytny cel.  Ciasto znikało w mgnieniu oka, a datki z ich sprzedaży były bardzo hojne!!! Ciasto było pyszne – takie opinie słyszeliśmy. Kucharze byli dumni, że ich wyrób smakował. Obiecali, że przekażą wszystkim darczyńcom receptury gastronomiczne z których korzystali, co zresztą uczynili dnia 16.12.2019r. Zebrana kwota z pierwszego dnia akcji była pokaźna. Zebraliśmy 285 zł. Huraaa!!!

Drugi i trzeci dzień akcji 13.12.2019r. i 16.12.2019r. był również pracowity dla kucharzy. Rozpoczęli oni produkcję „kruchych babeczek z masą kokosową” pod bacznym okiem p. Bożeny Mróz. Pracę wykonywali z wielkim zaangażowaniem i troską o każdy szczegół. Zadowoleni z wypieków, o godz. 13.00 mogli zacząć sprzedawać. Babeczki również wszystkim smakowały. Z dwóch dni uzbieraliśmy kwotę 115 zł. Za okazałą pomoc kucharze wręczali obiecane receptury gastronomiczne. Łączna uzbierana kwota to 400 zł. Huraaa!!!

Dnia 17.12.2019r. w obecności Pani Dyrektor odbyło się uroczyste wręczenie zebranej kwoty Karolowi i jego mamie. Nie obyło się bez wzruszeń i podziękowań.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie finansowe na zabiegi rehabilitacyjne naszemu koledze Karolowi. Do podziękowań dołącza się Karol z rodziną.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Zawsze dostrzegaj tych, którzy potrzebują Twojej pomocy. Pomagajmy…! Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!!!

Obejrzyj zdjęcia i receptury gastronomiczne

nauczyciel – p. Bożena Mróz