http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_935/0_t2.jpg11 grudnia 2019r. uczniowie kl. IV- VIII SOSW w Sokółce mieli okazję odwiedzić Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. Pod opieką wychowawczyni i nauczycielki fizyki uczestniczyli w , specjalnie dla nich zorganizowanym wykładzie z fizyki. Siedząc na sali wykładowej czuli się jak studenci oglądając wiele ciekawych doświadczeń ilustrujących i tłumaczących zjawiska fizyczne znane z życia codziennego. Niektóre były niezwykle widowiskowe i wzbudziły wiele emocji. Uczniowie odwiedzili również Wydział Biologii, gdzie podziwiali wspaniałą wystawę poświęconą cudom przyrody, oglądali elementy rafy koralowej, barwne minerały, żywe okazy płazów oraz wiele innych. Po edukacyjnej części wycieczki był też czas na relaks w Galerii Alfa, gdzie można już było podziwiać piękne świąteczne dekoracje i samodzielnie dokonać niewielkich zakupów. Zdjęcia

L. Zajkowska