http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

„Nie trzeba będzie aż księżyca z nieba kraść, żeby się prawdą najpiękniejsza stała baśń...”

 Kolejny rok współpracy z TVP w ramach autorskiego projektu
- iTeatr dla Szkół w SOSW w Sokółce

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_939/nowy_obraz_1.png,,Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. […]

W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny.”

9 stycznia 2020 uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Sokółce oglądali spektakl, pt.: ,,O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Przedstawienie to współczesna, pełna muzyki inscenizacja znanej powieści K. Makuszyńskiego o dwóch niegrzecznych i leniwych braciach, którzy swoim zachowaniem zatruwają życie rodziny i rodzinnej wsi. Jacek i Placek, bo tak nazywają się bliźniacy, spędzają całe dnie na wygłupach, leniuchowaniu, dokuczaniu innym.

W przyszłości nie zamierzają uczyć się ani pracować, więc pewnego dnia postanawiają ukraść złoty księżyc, sprzedać go i wieść próżniacze życie. W tym celu ruszają w pełną przygód podróż, która całkowicie ich odmienia.

W łódzkim przedstawieniu wykorzystane zostały rockowe kompozycje zespołu Lady Pank tj. ,,Marchewkowe pole” czy ,,Hrabia”. Spektakl został przygotowany przez doświadczony zespół reżysersko-aktorski Łódzkiego Teatru Lalek ,,Arlekin”.

Kolorowy, dynamiczny i porywający spektakl bardzo podobał się uczniom, którzy z ogromnym zaangażowaniem towarzyszyli przygodom niesfornych chłopców podśpiewując znane utwory.

Dziękujemy TVP za zabranie naszych podopiecznych w kolejną, baśniową realizację teatralną. Czekamy na kolejne przedstawienia.

W tekście wykorzystano materiały pochodzące ze strony internetowej TVP – Internetowy Teatr dla Szkół.

Opr. MTKuziuta, EJSzymaniuk

Zdjęcia