http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/img_20200204_100911.jpg4 lutego o godz. 10.00 uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce mogli obejrzeć kolejny spektakl. Tym razem przygotował go Olsztyński Teatr Lalek.

Refleksyjne, ciepłe, zabawne, pełne uroku przedstawienie będące wzruszającą opowieścią o wartościach uniwersalnych: przyjaźni, miłości, bliskości, nadziei i zaufaniu, uczniowie odebrali z ogromnym zainteresowaniem. Dotykało bowiem spraw dla nich bliskich. Wielu z nich ma czworonożnych przyjaciół.

,,Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ale czy człowiek to najlepszy przyjaciel psa? Pewnego dnia pies o osobliwym imieniu Psiakość, pozostawiony w lesie podczas grzybobrania, spotyka kilku leśnych mieszkańców. Dzik, który zna las doskonale, uświadamia przybyszowi, że wiosną grzyby przecież nie rosą. Czyżby Pan zapomniał o swoim przyjacielu, a może zawiódł jego psie zaufanie, porzucając go umyślnie?"

Przedstawienie Olsztyńskiego Teatru to prawdziwa uczta dla oka i ucha.

Dziękujemy aktorom, reżyserce i TVP za to, że mogliśmy za ich pomocą uczyć naszych podopiecznych najcenniejszych wartości.

Opr. MTKuizuta i E.JSzymaniuk

W artykule wykorzystano materiały ze strony iTeatr TVP.

https://www.soswsokolka.pl/images/img_20200204_100714.jpg