http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_944/wp_20200207_007_t2.jpgW ramach przygotowań do zbliżającego się Karnawałowego Balu Charytatywnego, organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sokółce i Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych ,,Pod Skrzydłami”, uczniowie klas szkoły podstawowej i klasy przysposabiającej do pracy 7 lutego odwiedzili ludzi o wielkim sercu, których w naszym rejonie nie brakuje. Jednym z nich okazał się pan Mieczysław Hulewicz z Czarnej Wsi Kościelnej, artysta z Pracowni Kowalskiej Szlaku Rękodzieła Ludowego Podlasia. Pan Mieczysław zachwycił nas nie tylko swoimi wyrobami, lecz także uprzejmością oraz ciekawymi historiami dotyczącymi jego pracy, a na rzecz balu podarował nam nietuzinkową metalową rzeźbę.

Odwiedziliśmy także panów Adama i Pawła Piechowskich w ich Pracowni Garncarskiej, aktualnie remontowanej. Z tego powodu nie była możliwa wizyta w warsztacie, jednakże panowie z wielkim entuzjazmem zaprosili nas do siebie w kwietniu, co z pewnością uczynimy. Artyści okazali się chętni do wsparcia naszej inicjatywy i obdarowali nas pięknymi wyrobami glinianymi. Rozochoceni szczodrością spotkanych ludzi, ruszyliśmy z wizytą do Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie. Przywitała nas przesympatyczna pani, która, przekazała nam piękną ceramiką i obraz na licytację Zapoznała nas z bogatą ofertą zajęć, skierowanych zarówno do dzieci i młodzieży, prowadzonych przez lokalnych twórców ludowych oraz wykwalifikowanych instruktorów rękodzieła, co zachęciło nas do odwiedzenia tego miejsca jeszcze raz w tym roku.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom za ofiarowane nam rękodzieło. Dochód z licytacji podczas balu zostanie przekazany na potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami”.

Dorota Kozaczyńska, Lila Zajkowska

Zdjęcia