https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_953/img_20200212_112316_resized_20200213_090405759_t2.jpgTradycją naszej szkoły stało się wspólne kolędowanie. Od 4 lat zbieramy się wszyscy i podtrzymujemy naszą polską tradycję. To dzień, kiedy Bóg się rodzi poraz kolejny, kiedy moc truchleje, kiedy cały świat kochamy. To czas kiedy w pamięci odżywają świąteczne zwyczaje- blask choinki, smak domowego makowca, niecierpliwie rozwiązywane wstążeczki prezentów… I w tej atmosferze pełnej duchowych wzruszeń, ciepła i harmonii wybrzmiały najpiekniejsze pod względem melodii i treści polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu 38 uczestników. Śpiewano solowo, zespołowo z akompaniamentem i podkładem muzycznym. Dźwięczne, mocne głosy brzmiały z zadumą, ale też i z radością w melodyjnych kolędach. Mogliśmy też usłyszeć wersję z podkładem instrumentalnym jak również z użyciem komunikacji wspomagającej - piktogramów.

Wszyscy wykonawcy włożyli w występ wiele serca, a najbardziej cieszy postawa najmłodszych artystów, którzy znakomicie poradzili sobie z tremą i pięknie zaśpiewali niełatwe utwory. Komisja konkursowa w składzie Pani Lila Zajkowskan i Pani Elżbieta Margielewicz przyznała wszystkim uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy uznania i słodkości za anielskie wykonanie kolęd i pastorałek. Przyznano również nagrody specjalne i statuetki, które otrzymali:

Marcin Jaworowicz

Łukasz Talmon

Konrad Tomaszczyk

Joanna Krysiuk

Agnieszka Kolendo, Tomasz Szorc

Wojciech Karolczuk, Jakub Burak , Piotr Prymaka

Miłym akcentem naszego spotkania staje się wspólne śpiewanie karaoke- to specjalny moment dla tych wszytkich, którzy jeszcze nie nabrali odwagi do scenicznego występu. Wszyscy chętni, którzy posiadają ogólną wiedzę o kolędach mają mozliwość sprawdzenia jej w quizie wiedzowym.Tegoroczny konkurs zakończyła pastorałka góralska” Zaspiewajmy Jezusowi” z wplecionymi elementami tańca.

Zdjęcia

Organizatorem Konkursu była Pani Beata Mozolewska i Agnieszka Ambrożko