http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_954/1_t2.jpg„Starajcie się zostawić ten świat choć

trochę lepszym, niż go zastaliście”

W dniach 28-29.02.2020r odbyła się pierwsza zbiórka instruktorów i harcerzy „Nieprzetartego Szlaku” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce. Zbiórka została zorganizowana z okazji dnia urodzin Roberta Baden Powella, który jest obchodzony na całym świecie jako Dzień Myśli Braterskiej. Organizatorkami tego przedsięwzięcia dzięki uprzejmości pani Dyrektor Elżbiety Szomko były: dh Monika Mróz i dh Marta Kulmaczewska. Głównymi gośćmi byli przedstawiciele Referatu Nieprzetartego Szlaku: hm Krzysztof Broda i hm Jolanta Lenkiewicz-Broda, a także przedstawicielka Chorągwi Białostockiej i Komendy Hufca Sokółka z komendantem na czele.

W zlocie uczestniczyły min. 2 drużyny z Białegostoku: DH NS ZPS – W i 144 BDH NS „Leśne bractwo”, 9 WDH NS „Tropiciele” z Bielska Podlaskiego, 8 DH NS „7 milowe buty” ZZS z Siemiatycz, a także DH „Nieprzetarty Szlak” z Sokółki. Spotkanie rozpoczęło się ogniskiem obrzędowym, W trakcie którego wysłuchaliśmy gawędy o Dniu Myśli Braterskiej i Robercie Baden Powellu. Uczestnicy miło spędzili czas przy wspólnych śpiewankach i pląsach przy dźwięku gitary. Po ognisku odbyła się integracyjna zabawa pt. „Poznajmy się”. Harcerze obejrzeli też film pt. „Czarne stopy”.

Następny dzień harcerze rozpoczęli od wykonywania kartek do przyjaciół i tortu z okazji urodzin Roberta Baden Powella, założyciela skautingu oraz harcerstwa. Następnie odbyła się gra terenowa z udziałem harcerzy – wolontariuszy z Hufca Sokółka. Zwięczeniem wszystkich działań był apel kończący zlot. Drużyny otrzymały dyplomy i upominki.  

Zdjęcia

Organizatorzy:

Monika Mróz, Marta Kulmaczewska