https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_959/86464981_2516957235287537_7012461978274758656_n_t2.jpgW tym roku SOSW przyłączył się do Ogólnopolskiej kampanii Fundacji Dbam o mój z@sięg ph. „Idą Święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj”. Celem tej kampanii jest zwrócenie uwagi polskich rodzin na to, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Tradycja wysyłania kartek świątecznych zanika. Koordynatorkom akcji w naszej szkole zależało, aby pokazać  wychowankom ze tradycyjna pocztówka ma inną wartość niż krótka wiadomość tekstowa, którą zwykle formujemy w telefonie. Słowa napisane zostają, nie potrzebujemy wifi aby je przekazać najbliższym, a życzenia świąteczne stały się ku temu świetną okazją.

Dzięki napisaniu tych kilku świątecznych słów, nasi uczniowie utrwalili imiona swoim najbliższych, poznali historię swojej rodziny, utrwalili zapis adresu domowego oraz poszli na pocztę i tam wykonali czynności niezbędne do realizacji tej usługi: zakupili znaczek, nakleili go, wrzucili pocztówki do skrzynki. Wysłana kartka sprawiła ich najbliższym niespodziankę. 

Wraz z realizacją kampanii „Idą Święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj” wzięliśmy również udział w kompanii #RazemNaŚwięta. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.  W ramach realizacji obu akcji  odbyliśmy szereg działań:

- wysłaliśmy pocztówki z życzeniami do zaprzyjaźnionych Klubów Wolontariusza

- odwiedziliśmy wraz ze „świąteczną pocztówką z życzeniami ” pana Wicestarostę Jerzego Białomyzego, panią Burmistrz Ewę Królikowską oraz zaprzyjaźnionych dyrektorów i kierowników placówek współpracujących z naszym Ośrodkiem

- wypisaliśmy i wysłaliśmy pocztówki z życzeniami do pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krynkach.

- przygotowaliśmy i przekazaliśmy życzenia i piernik świąteczny własnoręcznie robiony podopiecznym stołówki socjalnej prowadzonej przez Stowarzyszenie „Kładka”.

- przekazaliśmy na ręce Pana Wicestarosty oraz Pani Burmistrz pocztówki, które otrzymaliśmy w ramach realizacji kompanii, do przekazania mieszkańcom Gminy i Powiatu oraz pracownikom Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego.

W akcje wysyłania „dobrych życzeń” na pocztówkach związanych z kampanią  zaangażowaliśmy również pacjentów i pracowników Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w SP ZOZ w Sokółce oraz chętnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.

Wierzymy, że nasze życzenia oraz otrzymane pocztówki z życzeniami sprawiły wszystkim obdarowanym radość.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizacje naszych akcji, dziękujemy za miłe słowa oraz za „słodkie co nie co”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację akcji: Pracownikom Starostwa , Urzędu Miasta i Gminy, mieszkańcom Sokółki , pacjentom i personelowi Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, wolontariuszkom Stołówki Socjalnej.

Serdecznie dziękujemy  Społeczności SP nr 3 wraz z Panią Dyrektor za ciepłe przyjęcie. entuzjazm i zaangażowanie w realizację kampanii. Liczymy na współpracę  przy kolejnych ciekawych inicjatywach.

Zdjęcia

Koordynatorki przedsięwzięć: Urszula Drewniak , Zuzanna Szarkowska –Czeczko