http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/kucharze.jpgBardzo dziękuję najstarszym uczniom za wzięcie udziału w Szkolnym Turnieju Wiedzy Gastronomicznej. W tym roku przebiegł on całkiem inaczej niż zawsze. Cieszę się, że wzięliście w nim udział. Dzielnie się spisaliście młodzi kucharze. Sprawdziliście swoją wiedzę gastronomiczną rozwiązując quizy kulinarne na temat: tradycyjnych polskich potraw, ogólnej wiedzy o gotowaniu oraz zup.  Turniej uatrakcyjnił również film kulinarny, z którego wypisaliście surowce wykorzystane do sporządzenia bigosu staropolskiego.

Punkty zdobyte w konkurencjach zliczyła 2-osobowa Komisja Konkursowa – p. Elżbieta Margielewicz i p. Małgorzata Zajczyk i wyłoniła zwycięzców. Serdecznie dziękuję.

 Maksymalnie można było uzyskać 54 punkty.

  • I miejsce zajął – Łukasz K. ze Szkoły Branżowej (49 pkt)
  • II miejsce zajął – Patryk G. ze Szkoły Branżowej (45 pkt)
  • III miejsce zajęła – Justyna K. ze Szkoły Branżowej (41 pkt)
  • IV miejsce zajęła – Wiktoria S. ze Szkoły Branżowej (30 pkt)

Brawo kucharze!!!!

Wyniki uzyskane przez uczniów świadczą o ich wysokim poziomie wiedzy kulinarnej oraz zainteresowań w tej dziedzinie. Każdy został zwycięzcą i każdy z uczestników został nagrodzony. Nagrody można odbierać od piątku w sekretariacie szkoły.

Mam nadzieję, że za rok w maju spotkamy się na VIII edycji Szkolnego Turnieju Wiedzy Gastronomicznej w świetlicy szkolnej. Do zobaczenia!!!

Jak było miło, gdy uczniowie uczęszczający na zajęcia rewalidacyjne i korzystający z konsultacji na terenie szkoły mogli w piątek osobiście odebrać nagrody!!!

Organizator Turnieju – nauczyciel - Bożena Mróz

Obejrzyjcie zdjęcia z wynikami