http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_pkol.jpg

https://soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_981/106370119_169958334532385_8759610085634713384_o_t2.jpgCzwartego dnia ,,Wakacji z rehabilitacją” zorganizowanych przez Stowarzyszenie ,,Pod Skrzydłami”, wszystkie grupy  uczestniczyły w wycieczce do Kraśnian na hipoterapię i zajęcia jazdy konnej. Celem wyjazdu było wykorzystanie hipoterapii do  usprawniania ruchowego i intelektualnego naszych podopiecznych, doskonalenie równowagi, koordynacji, orientacji w schemacie ciała, poczucia rytmu w trakcie jazdy konnej, poszerzanie wiedzy na temat opieki nad końmi oraz rehabilitacja społeczna uczestników wyjazdu.

Otwarta przestrzeń wokół gospodarstwa,- łąki, pola, las umożliwiły wspaniały relaks  na łonie natury, wpłynęły na  rozwijanie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody w okresie letnim. W porze obiadowej piekliśmy kiełbaski oraz jedliśmy pyszny bigos.

Dodatkową atrakcją były  przygotowane przez gospodarzy zajęcia zręcznościowe, w których  z niezwykłym entuzjazmem i ciekawością wzięli udział chętni i najodważniejsi uczestnicy wyjazdu.

Po zakończonych zajęciach hipoterapii i zabawach na terenie gospodarstwa wyruszyliśmy autokarem  do kina „Sokół” na seans filmowy pt. ,,Bayala i ostatni smok”- zorganizowany specjalnie uczestnikom półkolonii. Bajkowe przygody elfów i wróżek zachwyciły widownię.

Składamy podziękowania wszystkim osom, które umożliwiły atrakcyjny wypoczynek podopiecznym Stowarzyszenia ,,Pod Skrzydłami” w tak trudnym dla wszystkich czasie. Mamy nadzieję, że wspaniałe emocje, których doświadczyliśmy dadzą dobrą energię na cały okres wakacyjny.

Zadanie współfinansowane było ze środków PFRON w konkursie ogłoszonym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce, ze środków publicznych w ramach konkursu ogłoszonego przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku i środków Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” we współpracy ze Starostą Sokólskim i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce.

Katarzyna Bubieniec

Zdjęcia