http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_pkol.jpghttps://soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_982/106924234_169962871198598_5125660549743560356_o_t2.jpgDnia 03.07.2020r. grupa 23 podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” uczestniczyła w piątym, już ostatnim podsumowującym dniu półkolonii letnich, który obfitował w wiele ciekawych zajęć i atrakcji. Tego dnia podopieczni indywidualnie oraz grupowo brali udział w specjalistycznych zajęciach z zakresu integracji sensorycznej oraz w zajęciach muzycznych. Również chętnie realizowali się artystycznie tworząc ciekawe prace plastyczne różnymi technikami inspirowanych wyobraźnią. Brali też udział w grach i zabawach sportowych w formie zawodów z elementami rywalizacji oraz w zabawach integracyjnych z chustą Klanzy. Tego dnia piękna pogoda dopisała, więc w ramach rekreacji podopieczni uczestniczyli w spacerze wokół sokólskiego zalewu podziwiając piękne widoki i otaczającą przyrodę oraz „pracowali nad kondycją”  ćwicząc w siłowni „pod chmurką”.

Atrakcją tego dnia dla uczestników była wizyta przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji  w Sokółce oraz niezwykłego funkcjonariusza- policyjnego psa Niko, który zademonstrował niezwykły pokaz swoich umiejętności. Podopieczni wysłuchali też pogadanki na temat bezpiecznego zachowania się podczas wakacyjnego wypoczynku, a szczególnie podczas zabaw nad wodą. Wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne oraz odblaskowe opaski i breloczki.

Na zakończenie dnia odbyło się podsumowujące ognisko integracyjne, podczas którego uczestnicy degustowali pyszną ,pieczoną rybę i ziemniaki, zakończone słodką niespodzianką dla wszystkich. Każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowe podziękowanie za aktywny udział w koloniach.

Ten ostatni wspólnie spędzony czas obfitował w wiele wrażeń i pozytywnych emocji, które będą towarzyszyły uczestnikom przez całe wakacje.

Zadanie współfinansowane ze środków PFRON w konkursie ogłoszonym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce, ze środków publicznych w ramach konkursu ogłoszonego przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku i środków Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” we współpracy ze Starostą Sokólskim i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce.

Beata Boguszewska

Zdjęcia