https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_995/received_375950753428016_t2.jpegNarodowe czytanie na stałe wpisało się w Kalendarz imprez naszego Ośrodka.

Celem inicjatywy jest popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży, dbałość o język ojczysty, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, zachęcanie do czytania książek i wspólnego spędzania czasu. Wielkie dzieła literackie są częścią naszego dziedzictwa narodowego. Dzięki nim poznajemy kulturę i tradycje naszego kraju. Lekturą tegorocznej edycji była „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Także i w tym roku, w poniedziałkowy poranek, 7 września 2020 r.  r., na świetlicy SOSW, zgromadziła się cała społeczność naszego ośrodka, by wysłuchać fragmentów lektury na Narodowe Czytanie, w wykonaniu uczniów i nauczycieli wcielających się w bohaterów dramatu. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną  poświęconą autorowi i jego dziełu, a także odpowiedzieli na kilka pytań quizu na temat wysłuchanych fragmentów dzieła.

Największą niespodzianką była krótka inscenizacja fragmentu „Balladyny” w wykonaniu uczniów, którzy z zaangażowaniem wcielili się w poszczególne role.

Wszyscy obecni otrzymali odbicie pamiątkowej pieczęci, którą specjalnie na to wydarzenie otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta Pana Andrzeja Dudy.

Zdjęcia

Akcję  Narodowego Czytania w naszym Ośrodku przygotowuje p. Katarzyna Zalewska – nauczyciel języka polskiego oraz p. Agnieszka Ambrożko – bibliotekarka.