http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_999/sp2_copy.jpgTegorocznym działaniom w ramach ,,Sprzątania Świata” przewodzi hasło „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny 16 września około godziny 17 grupy internackie pod opieką wychowawców wyruszyły na akcję.

Miejscem naszych działań była ścieżka spacerowa wokół jeziora na Osiedlu Zielonym. Ta bardzo pięknie położona trasa została oczyszczona z porzuconych niedbale śmieci.  Jak co roku spędziliśmy czas na pożytecznych działaniach połączonych z zasłużonym relaksem.

Na koniec akcji wychowankowie skorzystali z nieopodal położonej siłowni  na świeżym powietrzu. Odbyły się również zajęcia warsztatowe w grupach internatu, na których zapoznano zebranych  z ciekawostkami nt. plastiku, z jednolitym systemem segregacji odpadów. W formie gry planszowej przypomnieliśmy kolory pojemników na odpady i co możemy do nich segregować.

Społeczność ośrodka zachęcono do całorocznej zbiórki korków plastikowych na rzecz naszych wychowanków. Mamy nadzieję, że edukacja przez pracę nad prawidłowymi postawami zaowocuje w dorosłym życiu naszych podopiecznych. 

Galeria 

Katarzyna Bubieniec