http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1011/dd3187fc-7e09-43f6-824f-9a12d00cede2_copy.jpeg30.09.2020r. 12. osobowa grupa podopiecznych SOSW w Sokółce uczestniczyła w wyjeździe do gospodarstwa hodowlanego Alpaki Długi Ług.

Dzięki właścicielom hodowli –państwu Agnieszce i Maciejowi Urbanom, którzy życzliwie nas przyjęli mieliśmy możliwość bliskiego kontaktu z dostojnymi alpakami.

Z ogromną pasją opowiadali nam o swoich pupilach, dzięki czemu poznaliśmy bliżej te urokliwe zwierzęta. Brązowe, białe, czarne otwarte na przytulanie i karmienie poruszyły nasze serca, a najbardziej najmłodszy ze stada alpak - Oreo, który dumnie paradował po terenie urzekając swoim czarno- białym ubarwieniem, mięciutkim futerkiem i pięknymi oczami. W towarzystwie alpak miło spędziliśmy wieczór.

Bliski kontakt z przyjaznymi i ufnymi zwierzętami jakimi są z pewnością alpaki sprzyjał wyzwoleniu pozytywnych emocji podopiecznych.

Serdecznie dziękujemy p. Agnieszce i p. Maciejowi za życzliwą atmosferę, okazaną gościnność, atrakcyjne przekazanie informacji i niezapomniane spotkanie.

Galeria

Katarzyna Dylewska