https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1015/2_t2.jpegW piątek 9 października uczniowie klas I-II - p. Julity Nelke, VI-VIIB - p. Ewy Wińskiej, III-VII - p. Grażyny Tymoszuk oraz VI-VIII - p. Beaty Mozolewskiej wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Arboretum w Kopnej Górze. W tym pięknym miejscu mogliśmy oglądać urokliwe widoki naszej polskiej jesieni. Uczniowie rozpoznawali rodzime gatunki drzew występujących w naszym rejonie. Podziwialiśmy roślinność oraz lilie wodne, które widzieliśmy w oczkach wodnych –  prawdziwa lekcja przyrody w terenie. Odwiedziliśmy również jedyne i niepowtarzalne miejsce na Podlasiu- Miejsce Pamięci Narodowej - Cmentarz Powstańców Listopadowych w Kopnej Górze. Była to również  krótka lekcja historii naszego regionu.

Oczywiście to nie koniec naszych atrakcji. W arboretum natknęliśmy się na domek Baby Jagi, która zostawiła dla nas miłą niespodziankę. Wywołała tym dużo radości, uśmiechu i odrobinę strachu w oczach naszych dzieci. Chodź chatka jej nie była z piernika to bardzo spodobała się naszym uczniom. Po długim spacerze zrobiliśmy sobie odpoczynek przy ognisku. Upiekliśmy kiełbaskę. Miło spędziliśmy wspólnie czas.

Za użyczenie busów dziękujemy szczególnie Powiatowemu Zarządowi Dróg w Sokółce oraz Starostwu Powiatowemu, dzięki którym mogliśmy wyjechać.  Ten wyjazd na długo pozostanie nam w pamięci.

Julita Nelke

Zdjęcia