https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1016/img_20201009_100736_t2.jpg9 października 2020 roku uczniowie naszego Ośrodka brali udział w warsztatach pt. „Musujące kule do kąpieli” prowadzonych w  Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce przez p. Elwirę Zabłocką. Warsztaty zorganizowano w ramach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego dla klasy VII i VIII, ale wzięły w nich udział także dzieci  z klas IV, V oraz VI wraz z wychowawcą p. Lilą Zajkowską i pedagogiem p. Elżbietą Januszko-Szymaniuk.

Podczas zajęć nasi wychowankowie poznawali tajniki wytwarzania kosmetyków z użyciem tylko naturalnych produktów, takich jak: wosk pszczeli, olej kokosowy, wysuszone płatki kwiatów i ziół, naturalne esencje zapachowe oraz barwniki. Każde dziecko utworzyło swoją kolekcję mydełek do kąpieli. Kosmetyki różniły się kolorem, zapachem, wielkością, a powiązane w efektowne opakowania stały się ciekawym upominkiem dla najbliższych. Zajęcia wyzwoliły pozytywne emocje w naszych dzieciach: radość, odprężenie, relaks połączony z aromaterapią. Rozwinęły ich twórczość i kreatywność, wskazały nowy obszar zainteresowań związany z wykorzystaniem bogactw naturalnej łąki i lasu, podkreśliły mocne i słabe strony zaangażowanych w proces twórczy dzieci.

Dla uczniów klasy VII i VIII udział w warsztatach to poznanie nietypowego pomysłu na pracę oraz zrozumienie, jak duże znaczenie dla przyszłej pracy zawodowej ma rozwój własnych pasji, zainteresowań, znajomość mocnych stron, gdyż można połączyć je z wykonywanym zawodem.

Elżbieta Januszko-Szymaniuk

Zdjęcia