http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1019/img_20201013_095036_1_copy.jpgDnia 13.10.2020 roku klasa VI-VIIA SPU uczestniczyła w warsztatach z malowania toreb ekologicznych zorganizowanych na terenie Parku Kulturowego Korycin – Milewszczyzna.

Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość namalowania na torbie wybranego wzoru metodą wałeczkową. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał bransoletkę wykonaną z nici. Dodatkową atrakcję stanowiło zwiedzanie wiatraka z 1949 roku, posiadającego pełne wyposażenie.

Ponadto uczniowie zostali pokrótce zapoznani z konstrukcją młynów wiatracznych, co wzbudziło ogólne zaciekawienie i niedowierzanie. Z pewnością jeszcze nie raz odwiedzimy to, jakże ciekawe i pełne historycznych śladów miejsce.

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały panie: M. Januszkiewicz i U.Drewniak.

M.Januszkiewicz

Galeria