http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1020/dsc_9810_copy_copy.jpgDzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pracowników oświaty, dlatego też 14.10.2020 r. w SOSW w Sokółce zebrali się nauczyciele z panią Dyrektor Elżbietą Szomko na czele, pracownicy niepedagogiczni, obsługi oraz przedstawiciele organu prowadzącego placówkę w osobie samego Starosty Sokólskiego pana Piotra Rećko, dyrektora Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym pani Anny Aniśkiewicz oraz uczniowie i reprezentujący ich rodzice.

Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Elżbieta Szomko witając serdecznie wszystkich zebranych oraz na wstępie składając życzenia pracownikom oświaty. Padły słowa podziękowania za codziennie wkładany trud w edukację i wychowanie młodego pokolenia, życzenia wielu kolejnych sukcesów w pracy zawodowej oraz wesołe "wszystkiego najlepszego".

Pani Dyrektor zwróciła się również do pana Starosty wyrażając podziękowania za możliwości rozwoju naszego ośrodka. Następnie nauczyciele docenieni przez panią Dyrektor otrzymali nagrody z jej rąk. Do życzeń i gratulacji dołączyli uczniowie, którzy piosenką podziękowali "za cierpliwość, za dobre serce i za cenny czas" a następnie zagrali na różnych instrumentach do wesołego utworu "Ramaya". Uroczystość chwili podkreśliły piękne róże od pana Starosty podarowane wszystkim pracownikom placówki oraz słodkości uczniom.

Pan Starosta pogratulował szczególnych osiągnięć w pracy zawodowej pani Katarzynie Zalewskiej i pani Beacie Mozolewskiej wręczając im Nagrody Starosty Sokólskiego.

Docenieni zostali również uczniowie Szkoły Branżowej I Stopnia z najlepszymi wynikami w nauce. Wikoria i  Karol z klasy II oraz Justyna z klasy III otrzymali stypendia naukowe w ramach projektu "Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy".

W kolejnej części uroczystości uczniowie ponownie zwrócili się z życzliwym słowem. Po odśpiewaniu "Samby dla Pani i dla Pana" oraz gromkiego Sto lat wręczyli pani Dyrektor Elżbiecie Szomko, pani Kierownik Beacie Tur oraz panu Staroście Piotrowi Rećko własnoręcznie wykonane upominki w postaci ich portretów z punktu widzenia ucznia.

Reprezentanci grona uczniowskiego podziękowali wszystkim pracownikom SOSW między innymi za oddanie,  wyrozumiałość i łaskawość wręczając świadectwa z wyróżnieniem.

Do składanych życzeń dołączyli się również przedstawiciele rodziców, którzy złożyli na ręce dyrekcji piękne kwiaty. Na koniec pan Starosta zaprosił chętnych uczniów i pracowników placówki do wspólnych pamiątkowych zdjęć. 

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę  rodziców, którzy przygotowali słodki poczęstunek. W wolnej chwili mogli skorzystać z niego wszyscy pracownicy ośrodka oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sokółce.

Ukłony należą się także wszystkim nauczycielom, którzy licznie włączając się w organizację uroczystości zapewnili przepiękne dekoracje i upominki, wystąpienia uczniów oraz zadbali o odpowiednią dokumentację i wspaniałą fotorelację.

Urszula Drewniak

Galeria