https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1025/img_20201021_130507_copy.jpgDrużyna SuperKoderów z SOSW w Sokółce już gotowa do realizacji ścieżki Młodzi Patrioci w ramach  programu Super Koderzy Fundacji Oragne.  Program #SuperKoderzy ściezka Młodzi Patrioci Fundacji Orange jest to cykl 16 zajęć przeznaczonych do realizacji dla uczniów Szkoły Podstawowej z niepełnopsrawnością intelektualną SOSW w Sokółce. Tematyka realizowanego progrmu dotyczy wiedzy ogólnej o Polsce

Na potrzeby realizacji programu koordynator pozyskał grant od Fundacji Orange na sumę 2500 00zł  którą przeznaczy na zakup 3 Ozobotów, 1 zestawu:mat do pracy stolikowej oraz mat podłogowych do zajęć oraz zestawu puzzli do Ozobota. oraz kompletu krążków do rozwijania kompetencji kluczowych  

Program będzie realizowany przez uczniów klasy III-VII SPU oraz VI -VII  SPU B.  

Zgodnie z nazwą Młodzi Patrioci będą zdobywać i doskonalić swoją wiedzę o Polsce. Treści poruszane na zajęciach dotyczą:mapy Polski i kierunków świata, głównych rzek, sąsiadów Polski,symboli narodowych naszej Ojczyzny. Postacie z legend Polskich: Smok Wawelski, Lech, Czech i Rus, Wars i Sawa również pojawią się na zajęciach.

SuperKoderzy odbędą wirtualną wycieczkę do Gniezna, Warszawy, Krakowa. Uczestnicy zajęć podejmą próbę stworzenia prostej animacji w Schratchu Juniorze. 

Do realizacji programu wykorzytane będą aplikacje Learning Apps, Schratch Junior, YouTube, Toytheater, kody Qr, Jigsaw puzzle oraz karty pracy zwiazane z kodowaniem i szyfrowaniem.

Wielka mata do kodowania, strzałki ruchu, kolorowe kubeczki wprowadzą Koderów w świat programowania. Ozoboty zakupione w ramach dotacji pomogą uczniom nabrać pewności siebie w zakresie ich programowania, poszerzą zdolność logicznego i komputacyjnego myśleniaoraz powiększą naszą „roboflotę”i uatrakcyjnią warsztat pracy.

Jesteśmy super zgraną drużyną toteż główną forma pracy będzie metoda projektu oraz pracy w grupie.

Nasz drużyna liczy 10 osób i razem wkraczamy w świat przygody jaką jest programowanie. Drużyną #SuperKoderów dowodzą p.Zuzanna i p.Marta.

Po raz kolejny serdecznie dziękujemy:

Fundacji Orange za docenienie naszego wniosku i grant na realizację Programu.  

Panu Staroście Piotrowi Rećko i całemu zarządowi Powiatu Sokólskiego za pełnomocnictwo.

Naszym SuperKoderom życzymy samych sukcesów w przygodzie zwanej Młodzi Patrioci z Fundacją Orange.

A tych którzy to czytają prosimy o trzymanie kciuków za nasz sukces w dziedzinie programowania i zapraszamy do czytania i lajkowania naszych relacji na fb szkolnym SOSW w Sokółce oraz do śledzenia naszych poczynań na stronie Fundacji Orange. 

Koordyntorki programu: Zuzanna Szarkowska-Czeczko, Marta Januszkiewicz wraz z drużyną SuperKoderów  wraz z drużyną SuperKoderów 

Zuzanna Szarkowska-Czeczko, Marta Januszkiewicz

Galeria