https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1034/szkola_do_hymnu_2020-750x458_t2.pngNarodowe Święto Niepodległości jest świętem państwowym. W Polsce obchodzone jest corocznie dnia 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. W naszej szkole dnia 10.11.2020, kształtując postawy patriotyczne przystąpiliśmy do obchodów tego jakże, podniosłego święta. Została wykonana gazetka tematyczna, kokardy narodowe, przygotowano tekst „Mazurka Dąbrowskiego”, którego odśpiewanie nastąpiło o godz. 11.11 w ramach akcji MEN „Szkoła do hymnu”.

Ponadto uczniom rozdano karty pracy o tematyce patriotycznej oraz zapoznano z materiałami zawartymi w ulotce „Szanuj, Kochaj, Chroń” przygotowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie działań – p. M. Januszkiewicz.

 11 listopada

Był okres w dziejach naszej Ojczyzny kiedy utraciliśmy wolność (dokładnie na 123 lata). Po wielu latach znów nastał czas radości.  W 1918 roku Polska znów odzyskała niepodległość .Na pamiątkę tego wydarzenia co roku 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości (jutro mija 102 rocznica).  W tym dniu odbywają się defilady wojskowe, uroczyste przemówienia, żołnierskie i harcerskie apele. W kościołach w kraju i za granicą odprawiane są Msze Święte za Ojczyznę, a także w intencji tych, którzy polegli w obronie naszego kraju. Pod pomnikami bohaterów narodowych składane są kwiaty. Na grobach żołnierzy palą się znicze,  domy i ulice dekoruje się polskimi flagami.

Zdjęcia

https://www.soswsokolka.pl/images/pulpit20201117.jpg