http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

,,W tę noc prawdziwą, noc Andrzejkową w przyszłość zajrzyjmy choćby  raz(...)”

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1041/127525933_819161725544010_7771749596096553971_o_copy.jpgDługie jesienne wieczory w przekazach ludowych już od wieków były okazją do wspólnych spotkań. Podtrzymując tę obrzędowość, grupy internackie zostały włączone do przygotowania Andrzejek. Wychowankowie wykonali dekoracje świetlic poszczególnych grup, aby z zachowaniem zasad bezpieczeństwa uczestniczyć w imprezie.

26.11.2020r w godz. 18-19.30 odbył się oczekiwany przez wszystkich wieczór wróżb andrzejkowych, który przeprowadziły organizatorki - p. M. Kulmaczewska, M.  Hołownia Iwanow i K .Bubieniec.

Krótka gawęda na temat tradycji jesiennych przepowiedni związanych z imieniem św. Andrzeja rozbudziła zainteresowania i wzbogaciła wiedzę wychowanków.

W trakcie magicznego spotkania pełnego wróżb, radości i zabawy wychowawczynie przebrane za cyganki pomogły poznać tajemnice przyszłego życia, sławy, czy spełnią się marzenia, kim bedę, jaka będzie moja sympatia.

Andrzejki były doskonałą okazją do integracji wychowanków poprzez wspólną zabawę oraz dały możliwość  tworzenia i podtrzymywania wieloletnich tradycji internackich.

Galeria

Organizatorzy:  Marta Kulmaczewska, Małgorzata Hołownia Iwanow, Katarzyna Bubieniec