http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1047/1608097297245_copy.jpgW okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Ręcznie robione, a nie kupione",która polegała na przygotowaniu upcyklingowych dekoracji i prezentów świątecznych. „Upcykling” to taka forma przetwarzania odpadów, w wyniku której powstają produkty traktowane jako bardzo wartościowe rzeczy. Proces ten jest wspaniały, bowiem łączy przyjemne z pożytecznym. Pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej, jednocześnie powstają w jego wyniku piękne rzeczy. Podczas zająć przeprowadzonych z uczniami powstały przepiękne arcydzieła do udekorowania choinek w klasach bądź do obdarowania najbliższych. Okazało się, że każdy posiada talent, w który należało tylko uwierzyć.

Nauczyciele, którzy przeprowadzili z uczniami warsztaty ekologiczne: p. Marta Kulmaczewska, p. Małgorzata Hołownia-Iwanow, p. Katarzyna Bubieniec, p. Julita Nelke, p. Monika Mróz, p. Katarzyna Zalewska, p. Agnieszka Ambrożko, p. Beata Mozolewska, p. Ewa Wińska.Koordynatorem akcji była p. Marta Januszkiewicz.

Galeria

Podsumowanie akcji ogólnopolskiej w linku

https://www.facebook.com/BiologiazBlondynka/videos/1974450126028381