https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1049/130263354_826613764798806_7663705399630257652_n_copy.jpgSpotkanie wigilijne w SOSW w Sokółce zakończyło cykl działań w ramach kolejnej edycji akcji MEN „Razem na święta”.

Celem naszej inicjatywy było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja miała nieco odmienny charakter. W tym przedświątecznym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

Rozpoczęliśmy od spotkania z Mikołajem, który odwiedził w tym dniu wszystkich uczniów, jak również zechciał pozować z wszystkimi klasami w fotobudce. Zabawy było, co nie miara, a przy okazji powstały piękne fotografie.

Każda sala lekcyjna przybrała odświętny charakter, zabłysły świąteczne lampki na choince, popłynęły pierwsze świąteczne melodie. Rozbłysła świąteczna iluminacja przed szkołą.

W ramach akcji przeprowadziliśmy następujące działanie wolontariackie: „Woda dla pacjentów sokólskiego Szpitala”, wykonaliśmy kartki świąteczne dla kombatantów i Rodaków na Kresach, podczas „Tygodnia  piernika” uczniowie upiekli pyszne pierniczki, pięknie zapakowali , a następnie obdarowali nimi osoby niepełnosprawne z grupy wsparcia Przystanek Nadzieja.

Uczniowie wszystkich klas wykonali własnoręcznie drobny upominek i kartkę świąteczna , by w dzień wigilijny obdarować najbliższych, potrzebujących, znajomych i przyjaciół. Uruchamiając własną jakże bogatą wyobraźnię wykonali piękne prace plastyczne ph: „Magia świąt”- które stworzyły świąteczną galerię.

Nie zapomnieliśmy również o potrzebujących zwierzakach w schronisku – zorganizowaliśmy zbiórkę darów, która potrwa do końca stycznia.

Barbara Bush żona Georga Busha powiedziała: „Każdy ma coś, co może dać innym”- my społeczność Ośrodka daliśmy tyli ile zdołaliśmy, jesteśmy z tego dumni. Siła pomocy potrafi zdziałać cuda!

Galeria

Beata Mozolewska, Agnieszka Ambrożko, Iwona Gieniusz