https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1051/przystanek_2_t2.jpgŚwiąteczny czas to wyjątkowy okres, kiedy każdy człowiek w szczególny sposób potrzebuje uśmiechu, życzliwości i wsparcia. Coraz częściej słyszymy o różnorodnych akcjach pomocowych, podczas których można zauważyć, że ludzie lubią pomagać. W szkołach i przedszkolach działają koła wolontariackie, dzięki którym dzieci od najmłodszych lat uczą się empatii, inicjują działania, pomagają i uczestniczą w życiu społecznym. Jednym z takich działań były Przystanki Nadzieja -cykliczne spotkania dzieci i uczniów z sokólskich placówek edukacyjnych oraz podopiecznych stowarzyszenia BARKA. W ostatnim czasie niestety takie spotkania nie mogły się odbywać, wszyscy miło wspominamy i tęsknimy za nimi.

W grudniu bieżącego roku dzięki współpracy Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce udało się przygotować niespodzianki osobom niepełnosprawnym z grupy wsparcia Przystanek Nadzieja. Dzieci i młodzież tych trzech szkół wykonały pierniki bożonarodzeniowe, kartki z życzeniami świątecznymi i drobne upominki z papieroplatyki. Wszystko zostało pięknie zapakowane, po to by słodkie bożonarodzeniowe prezenciki sprawiły radość naszym Przyjaciołom. Bardzo chcieliśmy aby wiedzieli, że o nich pamiętamy. Od wtorku dostarczane są przez panie zaangażowane w akcję, które spotkały się z radością obdarowywanych, wzruszeniem, wdzięcznością, uśmiechem… samymi pozytywnymi emocjami.

Dziękujemy naszej wspaniałej młodzieży, nauczycielom, dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie. Życzymy Wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i możliwości wspólnych spotkań w nowym roku.

Zdjęcia

Dorota Gudalewska, Joanna Gejdel, Elżbieta Szomko