Pośród gwaru zgiełku szkoły, Pośród wrzawy i hałasu

znajdziesz rękę przyjaciela bez żadnego ambarasu.

Możesz u nas być kim chcesz możesz zawojować świat.

Uśmiech, radość, zrozumienie Znajdzie tutaj każdy z nas.

Inny nie znaczy gorszy jesteśmy jedną drużyną.

Inny nie znaczy gorszy, tu ciepłe myśli płyną.

Inny nie znaczy gorszy jesteśmy dziećmi światła.

Inny nie znaczy gorszy Choć nasza droga niełatwa.

Takimi słowami piosenki wyśpiewali uczniowie naszego ośrodka specjalne wyróżnienie w konkursie muzycznym „Minutowa piosenka klasowa” zorganizowanym przez Fundację Muzyka jest dla wszystkich w ramach Programu edukacyjnego Akcja Labirynt edycja 2020,dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasto Stołeczne Warszawa. Organizatorzy wyróżnili nas za muzyczną aktywność, przełamanie barier i przekaz.

To było wyjątkowe przedsięwzięcie ponieważ piosenka została stworzona w murach naszej szkoły przez naszych nauczycieli. Muzykę skomponowały panie Zyta Biernacka i Katarzyna Dylewska, w słowa ubrała je pani Elżbieta Margielewicz.

Organizatorzy docenili wkład nauczycieli, którzy sfinalizowali projekt w tym najtrudniejszym z trudnych w szczególności dla edukacji szkolnej czasie. Dzięki pasji nauczycieli, dzięki ich aktywności i pracy nasi uczniowie mogli poszerzyć swoje doświadczenia artystyczne, rozwinąć kreatywność i muzykalność. Autorki muzyki i tekstu otrzymały specjalne podziękowanie za włączenie podopiecznych dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami w życie kulturalne, artystyczne i społeczne oraz pobudzenie ich aktywności i dążenia do obcowania z kulturą, sztuką i muzyką.

Gratulacje twórcom i wspaniałym wykonawcom szkolnego klipu!

https://drive.google.com/.../1cgfw08fIvsoSq4lyprWysx.../view