http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1059/1610869351302_copy.jpgW bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w projekcie „Wymiana pocztówek”, którego pomysłodawcą jest Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu (woj. łódzkie). Zasada działania tego projektu jest niezwykle prosta. Uczniowie ze szkoły zaproszonej wymieniają się kartkami pocztowymi z uczniami innych szkół biorących udział
w projekcie. Na pocztówkach związanych z okolicą i miejscem szkół nadawców znaleźć mogą się pozdrowienia lub krótkie wiadomości. Wymiana pocztówkowa stanowi niezwykłą formę nauki geografii. Uczniowie podziwiając widokówki z różnych części kraju  mają możliwość poznania różnych regionów Polski, miast, ich ciekawych zakątków oraz położenia na mapie. Ponadto jest to świetna sposobność by przybliżyć uczniom zasady działania poczty oraz nauki samodzielnego wypisywania kartek. Możliwość nawiązania kontaktu z rówieśnikami z pewnością otworzy uczniów na świat i nowe przyjaźnie oraz zapewni radosne oczekiwanie na przychodzące pocztówki.  Do tej pory otrzymaliśmy pocztówki m.in. z miejscowości: Nowy Targ, Myślenice
(woj. małopolskie), Ostrów Mazowiecka (woj. mazowieckie), Ruda Śląska (woj. śląskie), Strzelno
(woj. kujawsko – pomorskie), za co serdecznie dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne. Sami również zabieramy się do wypisywania, adresowania i wysyłania kolejnych kartek.

Galeria 

Nauczyciele odpowiedzialni za realizację projektu na terenie SOSW: p. M. Januszkiewicz, p. Z. Szarkowska- Czeczko, p. U. Drewniak.