http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_86/zumba6.jpg

10.12.2012r. wychowankowie internatu SOSW w Sokółce wraz z wychowawcami uczestniczyli w pokazie tańca „zumba”, prowadzonego przez profesjonalnego instruktora, który zorganizowały panie: Beata Boguszewska i Beata Żółtko.

Pani Alicja - instruktor tańca „zumba” i „salsa” przygotowała naszym wychowankom niezwykle ekspresyjny i dynamiczny pokaz taneczny obu stylów. Opowiedziała nam również o swojej pasji - tańcu, którym zajmuje się od 6 lat i wciąż się w nim doskonali. Wyjaśniła nam skąd się wzięły te style i ich nazwy. „Zumba”- to połączenie wielu tańców tj. cha-cha, samba, rumba, merenge, baciata, flamenco, twist. Narodziła się w latach 90- tych w Kolumbii. Jej twórcą był Alberto Perez - choreograf, tancerz i instruktor aerobiku, który pewnego razu zapomniał na zajęcia przynieść płytę z muzyką i musiał improwizować - stąd powstała zumba. Zaś „salsa” to taniec latynoamerykański o pochodzeniu karaibskim. Łączy w sobie kroki wielu tańców. „Salsa”- po hiszpańsku oznacza „smak’, „doznanie”.

Mieliśmy możliwość zapytać p. Alicję o interesujące nas rzeczy dotyczące jej pasji, a wreszcie jako niespodziankę tego spotkania, p. Alicja zaprosiła wszystkich chętnych do nauki prostego układu tanecznego, w którym nasi wychowankowie spisali się wspaniale.

Zafascynowani pokazem pożegnaliśmy naszego gościa wręczając mu podziękowanie i pamiątkowego aniołka z nadzieją, że to nie ostatnie nasze wspólne spotkanie. Galeria

                                                                                           B. Boguszewska