„W kalendarzu dni jest wiele, na czerwono malowanych, Lecz z dni owych najczerwieńszy To Dzień wszystkich zakochanych. 

W tym dniu serca raźniej biją, pełnią szczęścia i czułości. Nikt nie kryje uczuć, wzruszeń, nikt nie wstydzi sie miłości. Dzień Świętego Walentego jest zabawą na całego!”

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1069/71c3dd8d-a41a-434d-8cb7-050088a1c008_copy.jpegW dn. 11.02.2021r. w Specjalnym ośrodku Szkolno- Wychowawczym odbył się Bal Karnawałowy w klimacie zbliżających się Walentynek. Celem uroczystości była integracja całej społeczności internatu Ośrodka, kultywowanie tradycji karnawałowych oraz związanych z Walentynkami. Tegoroczna impreza została zorganizowana w poszczególnych grupach wychowawczych  z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i połączona z Dniem Koloru Czerwonego, ogłoszonego przez członków Młodzieżowej Rady Internatu. W tym szczególnym dniu w roku, nawiązującym do Walentynek w strojach wszystkich wychowanków oraz wychowawców obowiązkowo miał dominować kolor czerwony. Tegoroczną imprezę poprzedziły przygotowania słodkiego poczęstunku w każdej z grup oraz dekorowanie świetlic grupowych motywami walentynkowymi. Podczas zabawy odbyło się uroczyste otwarcie poczty walentynkowej i rozdanie przez listonosza- Mirka zebranych tam kartek, pocztówek i liścików, na które wszyscy czekali z wielką niecierpliwością.

Nie zabrakło również wesołych karnawałowych zabaw i konkursów utrzymanych w walentynkowym klimacie. Uczestnicy mogli sprawdzić się min. w zabawach zręcznościowych „rzut sercem do celu”, „zrzuć pieniążek” czy „karnawałowe przebranie” oraz w konkurencjach tanecznych: „taniec z balonem na czerwonym dywanie”, czy „gorące serce- zabawa w kole”. Wszyscy uczestnicy karnawałowej imprezy zostali obdarowani słodką niespodzianką – pysznym pączkiem i lizakiem w kształcie serca z dołączonym miłosnym liścikiem.

Wspólna zabawa dostarczyła wychowankom wiele przeżyć i radości. To był przyjemnie spędzony czas, na którym uczestnicy pokazali, że chcą i potrafią dobrze się bawić.

Kolejny Bal Karnawałowy już za rok!

Organizatorami balu były panie: B. Boguszewska i K. Dylewska

Galeria 

Beata Boguszewska