http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1070/155486012_3813305112056882_5476727555432398917_o_t2.jpgW sobotę 27 lutego w Klubie „Senior+” miało miejsce otwarcie po raz drugi NIEZWYKŁEJ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ „Oto My”, która swoją inaugurację miała w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce 3 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Pomysłodawczyniami, realizatorkami i autorkami zdjęć i wystawy są Marta Kawrygo-Leonowicz, Oliwia Burdyńska-Bilmin, Ewa Wińska, Grażyna Tymoszuk.

Na wystawie można również zobaczyć osiem zdjęć oprawionych w ramach przedstawiających portrety uczniów SOSW, autorstwa Agnieszki Sielewicz.

Wystawa objęta jest honorowym patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko. Wystawa w Klubie „Senior+” odbywa się dzięki współpracy dyrektor Elżbiety Szomko z dyrektorem Zbigniewem Dębko.

Głównymi bohaterami wystawy są uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Sokółce. Fotografie, które oprócz walorów estetycznych niosą przesłanie emocjonalne, poprzez pryzmat odpowiedniej oprawy, scenerii i rekwizytu ukazują wyjątkowość i artyzm drzemiący w uczniach. Dzieci i młodzież podczas sesji mogły odkrywać swoje możliwości, zdobywać doświadczenia, sukcesy oraz realizować marzenia. W ich spojrzeniach i gestach można odkryć potencjał, nie zawsze ujawniany na co dzień.

Wystawa łamie stereotypy negatywnego postrzegania niepełnosprawności, które wciąż są zakorzenione w społeczeństwie. Autorki wystawy, w wyjątkowy sposób chcą pokazać, jak bogata jest osobowość, wdzięk, niezwykłość i życie osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Wystawa „Oto My” składa się z 27 zdjęć formatu 50x70 i 50x80 wykonanych na płótnie oraz 8 zdjęć portretowych oprawionych w ramach.

NIEZWYKA WYSTAWA FOTOGRAFICZNA „Oto My” dostępna jest do 19 marca 2021r, od poniedziałku do piątku ,(z wyłączeniem czwartku), w godzinach 8.00 do 15.00 w Klubie "Senior +" w Sokółce, przy ul. Lelewela 1C.

Serdeczne podziękowania Staroście Sokólskiemu Piotrowi Rećko, dyrektorowi Wydziału Promocji Zbigniewowi Dębko, oraz pani Anecie Tumiel, pani Patrycji Zalewskiej i wszystkim obecnym mediom.

Zdjęcia z otwarcia wystawy

Film z otwarcia wystawy