http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/kino_mikoajki.jpg

Na mikołajkową imprezę przygotowaną dla dzieci przez Sokólski Ośrodek Kultury wybrali się uczniowie z klasy I PDP z panią Beatą Mozolewską. Przygotowany przez Teatr Arkadia z Białegostoku spektakl pt. „Mikołaje wszystkich krajów łączcie się” zawierał różnorodne techniki teatralne - teatr cienia, lalkę, jak również żywego aktora na planie.

 

Spektakl opowiadał o Goblinie, który ucieka z Grecji i powoduje na świecie zamieszanie chcąc popsuć wszystkim święta. W ślad za nim podążają włoska czarownica Befana oraz Mikołaj z Dziadkiem Mrozem.

W przedstawieniu ukazane były rozmaite zwyczaje świąteczne z różnych stron świata. Interaktywne przedstawienie wciągnęło nas; żywo reagowaliśmy, podpowiadaliśmy aktorom, ostrzegaliśmy, wchodziliśmy na scenę.

Mieliśmy możliwość obejrzenia filmu o tym, jak święty Mikołaj został świętym. Wchodząc do kina częstowaliśmy się słodyczami i mogliśmy wrzucić, do przygotowanej przez organizatorów skrzynki, list do Mikołaja. Wszystkie listy zostały wysłane .

Adres do Świętego Mikołaja:

Santa Claus' Main Post Office

Tähtikuja 1,

96930 Napapiiri

Finland           

lub

Santa Claus Office

FIN-96930 Napapiiri

Rovaniemi

Finland           

lub

Santa Claus Arctic Circle

96930 Rovaniemi

Finland

Każdy z wyżej podanych adresów jest dobry. Do Mikołaja po prostu można pisać na kilka adresów. Mikołaj ma też adres mailowy i numer telefonu. Można tam kierować pytania i wątpliwości.

Strony internetowe Świętego Mikołaja: Wioska Świętego Mikołaja: http://www.santaclausvillage.info

Urząd Pocztowy Świętego Mikołaja:

http://www.posti.fi/postimerkkikeskus/jpp/en_index.html

Centrum Składania Życzeń Świętego Mikołaja:

http://www.santagreeting.net/

e-mail Świętego Mikołaja

santa.claus@santaclausoffice.fi

joulupukinpaaposti@posti.fi

Telefon do Świętego Mikołaja

Tel. +358-20 452 3120

Fax. +358-16 3481 418