http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1072/156233028_857908428387478_5967141631005224421_n_copy.jpg02 marca 2021 r. uczestnicy projektu „Niepełnosprawność to wyzwanie – rozwijam swoje możliwości i zdolności” realizowanego w SOSW w Sokółce dzięki Fundacji Edukacji i Wspomagania Rozwoju „EVOLVER” z Chorzowa, finansowanego przez PFRON, wyjechali do Teatru Lalek w Białymstoku. Do grupy dołączyli również chętni uczniowie z klas PDP i SPL.   Wspólnie oglądaliśmy wspaniale zrealizowany spektakl „Jaś i Małgosia”.   Wyjazd był bardzo udany,  wychowankowie  z zainteresowaniem  oglądali grę aktorów „na żywo” i zwiedzili gmach teatru.  Po spektaklu, w czasie rozmowy z operatorem dźwięku dowiedzieli się wielu  ciekawostek na temat pracy aktorów i innych osób zaangażowanych w powstanie spektaklu teatralnego. Wyjazd posłużył  rozwijaniu umiejętności społecznych uczniów, dzięki spotkaniu ze sceną uczestnicy wyjazdu  kształtowali nie tylko estetyczną wrażliwość, ale także kulturalne zachowanie  w teatrze  i podczas przestawienia teatralnego.  

Galeria

Lila Zajkowska