http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1078/6_copy.jpgDnia 22 marca w SOSW obchodzono Światowy Dzień Zespołu Downa. Ten dzieńma celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, likwidowanie barier i uprzedzeń, a także propagowanie praw ludzi z tym zespołem oraz integracja z nimi i pełna akceptacja. Dla wyrażenia solidarności społeczność ubrała kolorowe skarpetki nie do pary, nawiązując do trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów, powodującego występowanie tej wady genetycznej.

Rozstrzygnięto też konkurs na „Kolorową skarpetkę”. Wszystkie klasy i uczestnicy zostali nagrodzeni. Prace są super, można je podziwiać na szkolnym korytarzu! Gratulujemy i dziękujemy Paniom za włączenie się do akcji i przygotowanie uczniów do konkursu!

Galeria

                                                                                                     Organizatorki:

                                                               Oliwia Burdyńska-Bilmin,Marta Kawrygo-Leonowicz, Grażyna Tymoszuk