http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_88/dsc08140.jpg

20.12.2012r. tradycyjnie jak co roku, cała społeczność Ośrodka oraz zaproszeni goście zgromadzili się wspólnie na uroczystej Wigilii. Ten najbardziej magiczny wieczór w roku rozpoczął się od „Jasełek” w wykonaniu naszych wychowanków, które rozegrały się w niezwykłej betlejemskiej scenerii i były przeplatane pięknymi, polskimi kolędami.

Pani Dyrektor Ośrodka M. Tolko-Kuziuta uroczyście powitała wszystkich zebranych i zaproszonych gości oraz złożyła wigilijne życzenia. Następnie wszyscy wspólnie modliliśmy się oraz wysłuchaliśmy fragmentów Pisma Św. dotyczącego Narodzenia Dzieciątka Jezus, odczytanego przez naszych wychowanków. Nie zabrakło również tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i składania sobie serdecznych, świątecznych życzeń. Wszyscy zasiedliśmy do wigilijnej kolacji, gdzie każdy mógł spróbować przepysznych potraw przygotowanych przez nasze panie kucharki. Naszą uroczystość uświetnił występ kolędników z grupy teatralnej „Maska”, którzy „przybyli po kolędzie”

 „Przyszliśmy dziś do Was z maleńka Dzieciną, 

Z Józefem, Maryją, radosną nowiną.

Chrystus się narodził, ludzi oswobodził.

Hej kolęda, kolęda!”

 Przypomnieli nam oni o zanikającej już tradycji, umilili czas zebranym swoim zabawnym występem a na koniec złożyli wszystkim świąteczne życzenia:

 „Niech się te życzenia spełnią wszystkim wszędzie,

Tego Wam życzymy dzisiaj po kolędzie”.

 Atrakcja tego wieczoru był również występ naszych wspaniałych „Panów Incognito”, którzy zaprosili wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania znanych przebojów o tematyce zimowo- świątecznej.

Najbardziej wyczekiwanym momentem tego niezwykłego wieczoru było przybycie samego Świętego Mikołaja, który w towarzystwie swoich pracowitych elfów zjawił się aż z dalekiej Laponii, by wręczyć wszystkim zebranym wymarzone prezenty. Goście i pracownicy zostali obdarowani świątecznymi aniołkami, a dzieciaki otrzymały również bogate prezenty. Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil, każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem. Te wspólnie przeżyte chwile pozostaną nie tylko na zdjęciach ale na długo w sercach i pamięci wszystkich zebranych. Magiczny, świąteczny wieczór dobiegł końca, na kolejny który przyjdzie dopiero za rok, wszyscy będziemy czekać z wielkim utęsknieniem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.