http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1084/img_20210421_151639_copy.jpgW dniach 19-21 kwietnia 2021 w naszej szkole odbyła się realizacja krótkiego,  ale jakże owocnego Międzynarodowego Projektu eTwinning pt.: „Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Książki”. Naszym zadaniem było przeczytanie książek w wybranych miejscach miasta. Postawiliśmy na promocję naszej małej Ojczyzny: zdjęcia przedstawiały momenty czytania książek w zakątkach Zielonego Osiedla. Jest ono piękną dzielnicą naszego miasta, która w ostatnich latach bardzo szybko się rozwija.  Po drugiej stronie SOSW jest piękne jezioro. Również ono posłużyło  nam jako malowniczy plener do realizacji zadań projektu. Na co dzień cieszymy się z pięknej pogody korzystając z nowoczesnych sprzętów na przyszkolnej siłowni oraz atrakcyjnym placu zabaw. Naszym uczniom czasem zdarza się czytać książki na karuzeli, szkolnej rabacie i  polach dorodnych żonkili. Piękna pogoda w dniach realizacji projektu ułatwiła nam zadania i zrobiliśmy zdjęcia miejsc sprzyjających czytaniu. Fotografie naszych zaczytanych uczniów można obejrzeć w galerii projektu oraz zakładce na szkolnym FB.. Zdjęcia zostały wysłane do pani Alicji Adamiak ze Szkoły Podstawowej w Bukowcu, założycielki projektu. Będą one dołączone do interaktywnej mapy z miejscami sprzyjającymi czytaniu. Po jej opublikowaniu na stronie projektu zapoznamy naszych uczniów z miejscami polecanymi na chwile z książką. Dzięki temu uczniowie będą mieli okazję poznać inne urokliwe zakątki naszego globu oraz podzielić się wrażeniami na temat tytułów wybranych specjalnie na dni realizacji projektu. Mamy nadzieje, że interaktywna mapa zaczytanego świata pozwoli zaplanować bliższe i dalsze wycieczki i skłoni naszych uczniów do poznania ciekawych książek z różnych stron świata.

Galeria                                                                                                                          

       Koordynatorki :Agnieszka Ambrożko, Urszula Drewniak, Zuzanna Szarkowska-Czeczko