http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/konkurs_lop_1.jpg

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Sokółce w ramach III edycji Konkursu Ekologicznego „LOP kontra elektryczność”  ogłoszonego przez Ligę Ochrony Przyrody wspólnie z firmą recyklingową Serwisownia Sp. Z.o.o. zorganizowała zbiórkę zużytych i zniszczonych urządzeń zasilanych prądem lub baterią.

Społeczność SOSW przyłączyła się do tej akcji. W dniach 4-10 stycznia 2013r. w szkole zostały przeprowadzone pogadanki edukacyjne, podczas których poruszono następujące tematy: Jakie urządzenia zaliczamy do elektrośmieci?, Co należy zrobić z elektrośmieciami?, Co się dzieje z elektrośmieciami?, Dlaczego elektrośmieci szkodzą?  oraz zbiórka elektrośmieci.

Jak zwykle okazało się, że na naszych uczniów można liczyć.

Koordynatorem akcji w SOSW i „dostawcą elektrośmieci” do Liceum Ogólnokształcącego była p. Zuzanna Szarkowska – Czeczko.