https://www.soswsokolka.pl/images/logo1.pnghttps://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1105/img_20210517_171502_copy.jpgW Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce trwa projekt pn „ Rozwijamy się, zwiększając wykorzystanie narzędzi TIK”. Projekt został dofinansowany ze środków EFS w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Szlak Tatarski 2014-2020 z zakresu Typu projektu Nr 5 Działania 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego, Osi Priorytetowej IX Rozwój Lokalny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.   

W maju 2021 roku uczestniczyłyśmy w dwóch szkoleniach pt.: ”Robot Photon w pracy z uczniami” oraz „Wykorzystanie robotów na zajęciach edukacyjnych”. Organizacją logistyczną szkoleń, jak zwykle na najwyższym poziomie, zajął się Sokólski Zakład Doskonalenia Zawodowego. Szkolenie poprowadził niezawodny i kreatywny pan Adam Mocarski.                Kadra pedagogiczna SOSW zdobywała  wiedzę i doskonaliła swoje umiejętności w pracy z robotami: Photon, Ozobot, mTiny, klockami Lego Wedo 2.0 oraz zestawem kreatywnym MakeyMakey.                                                                                                             

Na szkoleniach  poznawałyśmy obsługę poszczególnych robotów, odbyłyśmy szkolenie praktyczne z ich wykorzystaniem, zapoznałyśmy się z zasadami sterowania  oraz systemami operacyjnymi, oprogramowaniem i aplikacjami  dedykowanymi do nauki kodowania z wykorzystaniem robotów. Omówiłyśmy pomysły i scenariusze na wykorzystanie nowoczesnych technologii w połączeniu z robotami.                                                     .Szkolenia prezentowały wysoki poziom merytoryczny, obfitowały w mnóstwo pomysłów, w dużo praktycznej, przydatnej od zaraz wiedzy.

Wspólna praca całej grupy, wspaniała atmosfera, burze mózgów  oraz  pomysły na realizację zajęć z wykorzystaniem Photona, Ozobota, mTiny, klocków Lego Wedo 2.0 sprawiły, że nasza kadra jest gotowa na przygodę z programowaniem i z robotami na każdym przedmiocie. 

Galeria 

                                                                                         Zuzanna Szarkowska-Czeczko