http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/teatr.jpgDnia 28.05.2021 nasi uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli spektakl muzyczny pt. „My psy”, w którym problemy czworonogów zostały ukazane są z perspektywy psa.    Na nieczynnym wysypisku śmieci na skraju miasta mieszka sfora bezdomnych psów. Każdy z nich ma własną historię, smutną i gorzką. Bandą dowodzi Czarny – młody, agresywny, niechętny ludziom. Mała naiwna Kropka została przez człowieka porzucona, jamniczka Rasowa po śmierci swojego pana została zapomniana w pustym mieszkaniu przez jego rodzinę, a stary cyrkowy pies Cichy nie ma już więcej siły bawić publiczności. Jest jeszcze trzymający fason pies-inteligent Mądrala, udający, że wszystko jest ok. Ze swoim psim losem dawno pogodzili się stary pies Kulawy, nieufna Ładna, a duży i łagodny Wierny wciąż czeka na „swojego Człowieka”.    Lecz zamiast się smucić i zamartwiać, psy próbują nadal cieszyć się życiem - bo taka już jest psia natura: radosna i optymistyczna! Wkrótce do sfory dołącza Kot, uroczy kłamca i sybaryta, przyzwyczajony do życia „na poziomie”. Historia jego upadku tylko potwierdza fakt, że nagła zmiana skutkująca całkowitą odmianą losów może spotkać każdego i każdy może nagle stać się biednym i bezdomnym, bez względu na swój dotychczasowy status społeczny.    Gdy nad głowami porzuconych zwierząt zbierają się chmury - ich wysypisko ma zostać zlikwidowane, a na jego miejscu powstanie nowe osiedle - rodzą się nowe wyzwania i pytania - czy poradzą sobie bez pomocy człowieka?                                                                   

                                                                                                   Marta Januszkiewicz

                                                                                       Elżbieta Januszko-Szymaniuk