http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1121/img_20210409_104539_copy.jpgEscape room to pokój zagadek, w którym grupa osób w ograniczonym czasie rozwiązuje różne zagadki, ażeby znaleźć klucz do wyjścia.Pozwala aktywizować młodzież, ponieważ bliska jest temu, co lubią robić w wolnym czasie uczniowie, czyli grać i rywalizować. W takich escaperoomowych zajęciach uczestniczyli uczniowie kl. 4-8 SPL, by w tej nietypowej formie wykazać się wiedzą  z lektury „Latarnik” Henryka Sienkiewicza. W trakcie jednej z godzin języka polskiego sala lekcyjna zamienia się w pokój zagadek. Uczniowie pracując w zespołach rozwiązywali kolejne ćwiczenia, żeby odblokować sobie dostęp do dalszych poziomów gry. Zadaniem uczniów była ucieczka z zamkniętego pomieszczenia, która jest możliwa dopiero po rozwiązaniu zagadek dotyczących treści lektury.Uczniowie bawiąc się świetnie utrwalali wiadomości rozwiązując serię zagadek, łamigłówek, zadań analitycznych, czy pokonując wyzwania manualne.

Galeria

Katarzyna Zalewska