http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1117/204127987_950387739092397_8691109145723800028_n_copy.jpg18 czerwca 2021 cała społeczność SOSW w Sokółce po raz pierwszy włączyła się w obchody międzynarodowego Dnia Pustej Klasy zorganizowany przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Rozpoczęły się one przy dźwiękach strażackich syren w związku z przeprowadzeniem próbnej ewakuacji placówki. Dzień Pustej Klasy został zainaugurowany w 2012 roku przez grupę nauczycieli z Londynu. Zgodnie z założeniami twórców jest to wyjątkowe święto edukacji na świeżym powietrzu. Ma na celu pogłębianie wiedzy przyrodniczej, rozszerzenie wiedzy o świecie, jego różnorodności i bogactwa a jednocześnie zaszczepienie w dzieciach takich wartości jak empatia i szacunek w stosunku do innych ludzi. Tegorocznym obchodom przysłaniał jeden cel: BYCIE RAZEM w nawiązaniu do zamknięcia większości placówek oświatowych w związku z pandemią COVID-19. Mimo, że pracowaliśmy stacjonarnie przez cały rok szkolny 2020/2021 z przyjemnością chłonęliśmy zapach letniego powietrza, słuchaliśmy odgłosów otaczającej przyrody i siebie nawzajem. Uczniowie mieli okazję pobyć ze sobą, spokojnie i niespiesznie porozmawiać, lepiej poznać towarzyszy z ławki, a nauczyciele spojrzeć na uczniów z innej perspektywy. Sposobów na spędzanie tego wyjątkowego dnia było tyle co uczniów i nauczycieli. Niektórzy wybrali aktywny wypoczynek przy grach i zabawach ruchowych, jazdę na rowerach i hulajnogach, harce na placach zabaw, pływanie i zabawy sensoryczne na plaży, spacery i nordic walking, inni- wyzwania intelektualne, ale też leniwe wsłuchiwanie się w piękno świata przyrody w cieniu drzew. Naładowani pozytywną energią, nieco zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy na chwilę do swoich zespołów klasowych, żeby przypomnieć sobie zasady kontaktu z przyrodą oraz bezpiecznego wypoczynku letniego. Mamy nadzieje, że to święto wpisze się na stałe w kalendarz naszych uroczystości szkolnych!

Galeria 

Szkolny koordynator akcji: Urszula Drewniak