http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/logotypy-pkolonii_2.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1132/211360011_343305437197673_2052530865796289591_n_t2.jpgCzwartek na półkoloniach obfitował w wiele atrakcji. Dzień rozpoczęliśmy od gier zespołowych ćwiczących współpracę i zasady kulturalnego współzawodnictwa. Główna atrakcja dnia czekała na nas w Stadninie Koni w Kraśnianach. Na łonie natury, wśród zwierząt i zieleni zjedliśmy śniadanie, które smakowało nam wyjątkowo. Zajęcia z hipoterapii, bezpośredni kontakt ze zwierzętami pozwoliły mam zrelaksować się, nabrać pewności siebie, uwierzyć w swoje możliwości. Wszyscy byli chętni do jazdy konnej, a oczekując na swoją kolejkę obserwowaliśmy przyrodę, korzystaliśmy z urządzeń terenowych i sprzętu sportowego.

Po zajęciach z hipoterapii czekała na nas kolejna atrakcja-warsztaty sztuk cyrkowych: kręcenie talerzami, ekwilibrystyka na linie, żonglerka. Pod czujnym okiem sztukmistrza opanowywaliśmy podstawy tej sztuki. To było doskonałe ćwiczenie naszej cierpliwości i wytrwałości w osiąganiu celu.

Zajęcia w plenerze trwały dalej. Przyszedł  czas na zabawy z chustą animacyjną, a ponieważ jest to wspaniały przyrząd do ćwiczeń ciała i ducha puściliśmy wodze fantazji.

Obiad prosto z ogniska smakował wyśmienicie i pozwolił zregenerować nam siły. Pełni wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy do ośrodka, by kontynuować wspólną zabawę na zajęciach z hydromasażu i zabawach przy muzyce.

Zdjęcia

Katarzyna Zalewska

Dorota Kozaczyńska