http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/logotypy-pkolonii_2.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1131/210965838_341770660684484_5756132930847309190_n_t2.jpg

W dniu 29czerwca 2021 roku dzieci wyjechały do Augustowa, skąd wypłynęły z portu statki em-katamaranem „Swoboda” w rejs do Studzienicznej. Trasa wiodła rzeką Nettą, następnie przez Jezioro Necko, rzekę Klonownicę, Jezioro Białe, które łączy z Jeziorem Studzienicznym zabytkowa śluza Przewięź.  Podopieczni mogli podziwiać piękną przyrodę oraz niezwykłość Kanału Augustowskiego. Zaciekawiły ich liczne atrakcje turystyczne widoczne na brzegu Jeziora Necko: plaże z pomostami, żaglówki, motorówki, wyciąg nart wodnych, ośrodki wczasowe. Na miejscu koloniści zwiedzili murowaną kapliczkę ze słynącym łaskami obrazem Matki Boskiej Studzieniczańskiej.

W czerwcu 1999r. Sanktuarium w Studzienicznej odwiedził Papież Jan Paweł II, a na pamiątkę tego wydarzenia wzniesiono tu pomnik naszego rodaka. W pobliżu znajduje się studnia z cudowną wodą, która leczy choroby oczu. Następnie wycieczkowicze zwiedzili zabytkowy drewniany kościół ozdobiony porożami dzikich zwierząt. Wszystkich zachwycił ten wyjątkowy, malowniczy półwysep położony nad Jeziorem Studzienicznym. Następnie koloniści autobusem pojechali do Augustowa na smaczny obiad w Restauracji „Żagielek”. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do Sokółki.

Zdjęcia

Elżbieta Januszko-Szymaniuk

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania

Osób Niepełnosprawnych

„Pod Skrzydłami”