http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/logotypy-pkolonii_2.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1135/img_20210705_084755988_t2.jpgDzisiaj rozpoczęliśmy kolejny, szósty już dzień półkolonii w SOSW. Dzień obfitował w wiele ciekawych aktywności przygotowanych przez kadrę. Zabawy i gry ruchowe dają  wiele przyjemności i korzyści dla rozwoju dziecka. Kształtują cechy moralne i społeczne, uczą współpracy, koordynacji ruchowej, dostarczają radości satysfakcji ze wspólnie spędzonego czasu. Uczestnicy półkolonii udowodnili dzisiaj, że potrafią się wspaniale się bawić. Do zabaw wykorzystaliśmy oprócz tradycyjnego sprzętu sportowego, przedmioty nietypowe. Szczególnie spodobała się zabawa „Bieg po buty” „Wyścig z dynią”.

Rywalizacja pomiędzy małymi sportowcami, kto szybszy, zręczniejszy przebiegała z zasadami fair-play, wprowadziła dobry nastrój, dostarczyła wiele emocji. Skorzystaliśmy też z pięknej pogody. Dzieci chętnie  bawiły się w gry dobrze im znane: ,,W chowanego”, ,,W berka”, ,,Baba Jaga patrzy”, które  pobudziły i wyzwoliły inicjatywę dzieci.

Następnie odbyły się warsztaty ceramiczne, które miały na celu zapoznanie uczniów z różnymi technikami modelowania w glinie oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych. Wszyscy uczestnicy chętnie podejmowali się działań twórczych. Na zajęciach powstały piękne, indywidualne prace, które będą stanowiły pamiątkę wspólnego czasu na półkolonii.

Zdjęcia

Dorota Kozaczyńska

Zenon Muszyński