https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1150/i2_copy.jpgNa zaproszenie dyrektora ZSZ w Sokółce w piątek uczniowie klas PDP, SPL i BI uczestniczyli w koncercie ph ,,Łączy nas piosenka” zorganizowanego z projektu finansowanego z UE i budżetu państwa, z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. Na zaproszenie dyrektora ZSZ w Sokółce w piątek uczniowie klas PDP, SPL i BI uczestniczyli w koncercie ph ,,Łączy nas piosenka” zorganizowanego z projektu finansowanego z UE i budżetu państwa, z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. 

Zespół młodzieży z Ukrainy, który przebywał na wymianie kulturowej w Zespole Szkół Zawodowych zaprezentował swoje wysokie umiejętności wokalne w języku ukraińskim i polskim.W repertuarze znalazły się znane nam piosenki polskie, np. ,,Hej sokoły’’, którą śpiewaliśmy razem, jak i ukraińskie pieśni ludowe.

Po raz pierwszy mieliśmy okazję bliskiego kontaktu z kulturą naszych sąsiadów. Melodyjny język, kolorowe stroje, u dziewcząt wianki we włosach zauroczyły nas i dały nam namiastkę ukraińskiego folkloru.

Dziękujemy bardzo dyrektorom ZSZ p. Lechowi Czarnowiczowi , p. Grzegorzowi Zalewskiemu  i organizatorom koncertu: pani Jolancie Siemieniako, Elwirze Zabłockiej, księdzu Tomaszowi Łapiakowi za zaproszenie i umożliwienie nam wysłuchania pięknego widowiska.

 Galeria 

                                Dorota Kozaczyńska