http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1142/20210917_092715_t2.jpg17 września uczniowie klasy 7-8 B Spu odwiedzili Filię Biblioteczną Nr 1 na Osiedlu Zielonym w Sokółce. Podczas spotkania pani Marta Wojewódzka-Szoda opowiedziała o pracy bibliotekarza, zgromadzonym księgozbiorze oraz pokazała nietypowe wydania książek. Oprócz tradycyjnych pozycji, które zazwyczaj spotyka się w bibliotekach, młodzież dowiedziała się, jak wygląda książka wykrojnik, ruchoma, sensoryczna. Ciekawostką były najmniejsze, największe, najcieńsze i najgrubsze książki w tej bibliotece.

Podczas  lekcji bibliotecznej uczniowie razem z panią Martą wyszukiwali książki w katalogu, dowiedzieli się, w jaki sposób zapisać się do biblioteki miejskiej oraz jakie obowiązki ma czytelnik. Mieli również przyjemność oglądać filmy, powstające w bibliotece w ramach projektów lub z innych okazji.

Klasa 7-8 B z wychowawczynią Ewą Wińską jeszcze raz serdecznie dziękuje za interesujące spotkanie.

Zdjęcia