http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pierwszy, tegoroczny spektakl Internetowego Teatru TVP dla szkół „O mniejszych braciszkach Świętego Franciszka”  odbył się prosto z desek Teatru Maska w Rzeszowie dnia 14.09.2021 roku. Święty Franciszek – kiedy jeszcze nie był świętym, lecz po prostu zwykłym Franciszkiem – wybrał się w wędrówkę po świecie. Podczas swojej podróży przeżył mnóstwo niezwykłych przygód. Każdego dnia poznawał nowych przyjaciół, nawet jeśli początkowo wydawali się być kimś zupełnie innym. Przedstawienie opowiada historię niezwykłych Franciszkowych podróży
i spotkań z nazywanymi przez niego „braćmi mniejszymi” zwierzętami – tymi małymi
i dużymi, skrzydlatymi i z płetwami. Przypomina także o tym, jak zachwycający może być świat, gdy tylko znajdziemy czas, aby się zatrzymać i przyjrzeć się mu z dziecięcą uwagą.

Koordynatorki Projetu iTeatr dla Szkół na terenie SOSW:

Marta Januszkiewicz

Elżbieta Januszko-Szymaniuk