https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1145/241765261_554536982426018_5276791466574326025_n_copy.jpgJak co roku, do akcji Narodowego Czytania popularyzującej polską literaturę oraz promującą czytelnictwo pod patronatem Pary Prezydenckiej włączyliśmy się całą społecznością naszego Ośrodka, by wysłuchać fragmentów tegorocznej lektury w wykonaniu uczniów i nauczycieli zgromadzonych w świetlicy SOSW.

Czytanie jest ważne i wywiera duży wpływ na życie człowieka oraz kształtuje go. Tego typu wydarzenia mają zadanie przekonywać nas do czytania oraz uwrażliwiać na naszą kulturę i tradycje dziedzictwa narodowego naszego kraju, dlatego właśnie w nich uczestniczymy.

W tym roku w całej Polsce czytano dramat „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, który uczy nas, że w imię uczciwości i sprawiedliwości należy potępiać zło. Dzięki scenerii i wcieleniu się uczniów w role bohaterów dramatu przenieśliśmy się do klimatycznego saloniku w domu państwa Dulskich, by poznać perypetie mieszczańskiej rodziny z początku XX wieku w krótkim epizodzie dramowym. Popis naszych uczniów udał się znakomicie. Świadczył o tym głośny aplauz widowni, która doceniła występ.

Obecni poznali także życiorys Gabrieli Zapolskiej i obejrzeli krótką prezentację poświęconą autorce i jej dziełu. Następnie w formie krótkiego quizu mieli możliwość wykazania się znajomością lektury i otrzymali odbicie pamiątkowej pieczęci.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Nauczyciele: p. Katarzyna Zalewska – nauczyciel języka polskiego oraz p. Agnieszka Ambrożko – bibliotekarka, organizatorki Akcji  Narodowego Czytania w naszym Ośrodku.

Galeria