http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1153/d12_copy.jpgCo roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić jak ważna jest edukacja przedszkolna w rozwoju i nauce dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W tym roku nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej akcji pt ”Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je tańcem i piosenką”.

Zamysł akcji polegał na wykonaniu piosenki „Życie przedszkolaka” przez dzieci w całej Polsce. Filmik w naszym wykonaniu został zamieszczony na grupie bliżej przedszkola, gdzie podziwiany był przez innych nauczycieli oraz przedszkolaków z Polski jak i naszym profilu społecznościowym Facebook.

Ponadto w ten szczególny dzień królowały u nas zabawy, tańce i śpiew - malowanie twarzy, zabawy oddechowe, tańce z balonami oraz ich ozdabianie, zabawy sensoryczne z wykorzystaniem masy solnej oraz zadania na tablicy multimedialnej. Uroczystość zakończyliśmy wspólnym oglądaniem bajki oraz harcami w sali doświadczania świata.

Poprzez różne zabawy dzieci nabywały umiejętność pracy w zespole, doświadczyły wielu wrażeń słuchowych, wzrokowych, ruchowych i dotykowych, wykazały się pomysłowością oraz twórczym działaniem.

Zapraszamy do podziwiania Hymnu Przedszkolaka w wykonaniu naszych Żabek i Jagódek 

Galeria 

Sylwia Szomko